Mysli a zbohatni

7,90 
DK-0470
1 ks
+

Popis

Slovenské vydanie knihy, ktorá sa niekoľko rokov predávala len v českej verzii pod názvom Myšlením k bohatství.

Kniha Mysli a zbohatni je jednou z najpredávanejších kníh všetkých dôb a je považovaná za absolútny základ všekých teórií, učení, štúdií, statí, publikácií a kníh na tému úspechu.

Vznikala vyše dvadsať rokov, počas ktorých sa jej autor zhováral, pozoroval a analyzoval správanie a premýšľanie najbohatších a najúspešnejších mužov tej doby, medzi ktorými boli vynálezcovia Thomas Edison a Alexander Graham Bell, zakladatelia spoločností George Eastman (Kodak), Henry Ford (Ford Motor Company), americkí prezidenti Theodore Roosevelt a William H. Taft, industrialisti a filantropi Andrew Carneg ie a John D. Rockefe ller, Sr., majiteľ oceliarní Charles M. Schwab, zakladateľ siete obchodných domov F.W. Woolworth a mnohí ďalší.

Napoleon Hill neskôr pôsobil ako poradca amerických prezidentov Woodrowa Wilsona a Franklina D. Roosevelta.

Napriek tomu, že kniha Mysli a zbohatni bola prvý raz publikovaná v roku 1937, návod, ako sa „preprogramovať“ na úspech a zarobiť toľko peňazí, koľko si želáte, zhrnutý do trinástich krokov, je aktuálny aj v 21. storočí.

Motivačná klasika Mysli a zbohatni vám odpovie na osem základných otázok a okruhov, ktorých ovládnutie je podmienkou pre dosiahnutie vysnívaného životného úspechu:

  • prečo je dôležité „vmyslieť“ sa do úspechu;
  • prečo je potrebné naučiť sa správne túžiť a veriť;
  • prečo musíte svoje sny vizualizovať a ako pri tom využiť autosugesciu;
  • prečo sú dôležité špecializované znalosti a správne riadená predstavivosť;
  • ako zostaviť plán jednotlivých krokov;
  • prečo nezvíťazíte bez rozhodnosti a vytrvalosti;
  • akú úlohu zohráva v celom procese vaše podvedomie a mozog;
  • ako sa zbaviť strachu z neúspechu.

Napoleon HillNapoleon Hill (1883-1970)

Americký autor, priekopník motivačnej literatúry využívajúcej „preprogramovacie“ techniky vlastnej mysle sa začal otázkam vplyvu podvedomia a osobných presvedčení na životný úspech (či neúspech) človeka, venovať na popud Andrewa Carnegieho, jedného z najbohatších mužov planéty. Po dlhodobom štúdiu dospel k presvedčeniu, že človek dosiahne to, čomu jeho myseľ uverí. Jeho teória vošla do dejín pod označením filozofia úspechu a napriek tomu, že jej základy sformuloval už pred takmer sto rokmi, počet jej stúpencov neustále narastá, o čom svedčí aj popularita medzinárodného bestselleru Tajomstvo (Secret). K Napoleonovi Hillovi sa dnes hrdo hlásia všetci motivační rečníci a autori motivačných kníh, čo z neho robí jedného z najčastejšie citovaných autorov tejto literatúry.

Parametre

Druh tovaru:
Kniha
Autor:
Napoleon Hill
Názov:
Mysli a zbohatni
Jazyk:
  • Slovenský
Počet strán:
268
Väzba:
Brožovaná
Názov originálu:
Think and Grow Rich
Preklad:
Michal Zidor
Rozmer:
145x210 mm
Hmotnosť:
357 g
ISBN:
9788081092602
EAN:
9788081092602
Vydavateľstvo:
Eastone Books

Hodnotenia

Zaujímavá kniha a určite ju odporúčam. Treba si však uvedomiť, že časť knihy ide dosť do teórie, čiže fajn ako podnet ale niektoré kapitoly sú viac teoretické ako praktické.
Určite musím zohnať túto knihu, lebo len samotná ukážka ma tak pohltila, že si neviem predstaviť, čo to so mnou urobí, keď ju prečítam celú, už sa teším, lebo verím tomu, čo pán Hill písal skoro celý svoj život, vďaka!
Napísať hodnotenie