Konštruktéri života

12,00 
DK-0784
Ešte máme
+

Popis

Kniha Konštruktéri života od Jaromíra Jezného je nevšedným titulom na slovenskom trhu. Je vysoko špecializovaným náhľadom na manažment a vedenie spoločnosti, ktorá vám poskytne množstvo praktických aplikovateľných nástrojov na zvládanie rôznych dejov vo firme.

Z oblasti riadenia ľudských zdrojov sa dozviete, na základe akých parametrov vyberať schopných ľudí, akým spôsobom viesť tím tvorivých, kreatívnych pracovníkov, kedy a ako zamestnancov povyšovať na manažérske pozície a ako riešiť profesionálne i medziľudské strety názorov medzi vysoko kvalifikovanými pracovníkmi.

V časti venovanej manažmentu financí, marketingu a obchodu sa dočítate, ako zaistiť ziskovosť, solventnosť a dobrú finančnú reputáciu spoločnosti pri práci s bankami a zahraničnými partnermi, ako zabezpečiť prísun financií do firmy a získavanie nových zákazníkov, ktorých pomocou správnych techník vedenia obchodného rozhovoru môžete transformovať na vašich verných klientov, či ako správne viesť výstavy a účasti na konferenciách a workshopoch.

Špeciálna časť je venovaná problematike stratégie a dlhodobého plánovania. jaromír Jezný v nej s presnosťou fyzika hovorí a manažérskej logike a racionálnom uvažovaní, ktoré vám do značnej miery umožní eliminovať váhanie či neistotu pri strategickom rozhodovaní. Pojednáva o správnom spôsobe vedenia vzťahov medzi viacerými spolumajiteľmi, o metódach, akými je možné diverzifikovať produktové portfólio firmy, o dôležitosti inovácií, o rozdieloch v zmýšľaní malých, stredných a veľkých firiem a o stratégii nielen pre súkromné podnikanie, ale pre celý štaát a krajinu.

Finálna časť knihy je venovaná osobnosti manažéra a jeho bytiu. Dočítate sa o tom, akú úlohu a prínos majú podnikatelia pre spoločnosť, s akou motiváciou a akými cieľmi sa do podnikania púšťať, o manažérskej cti a víziách. Dozviete sa aj, ako správne pracovať tak, aby manažér zachoval rovnováhu medzi profesionálnym a rodinným životom, ako sa pri práci neuštvať a neprísť o zdravie, ako aj niekoľko jednoduchých, no o to viac platných zásad o tom, ako žiť a konať tak, aby vám váš život prinášal šťastie a boli ste naň právom hrdý.

Jaromír Jezný (*1955), držiteľ ceny ministra školstva SR za rozvoj vedy a techniky 2012, ocenenie Rady Európy pre prínos k vedeckému a hospodárskemu rastu a člen predstavenstva Zväzu strojárenského priemyslu Slovenskej republiky a Prezídia Zväzu priemyselných výskumno-vývojových organizácií Slovenskej republik.

Je spoluzakladateľom a generálnym riaditeľom firmy ZTS VVÚ Košice a.s., ktorá svojim klientom na domácom, európskom i svetovom trhu ponúka splnenie vysoko technicky náročných zákaziek v oblastiach robotiky, priemyselnej automatizácie, regulovaných pohonov, špecializovaného výskumu, vývoja a projektovania.

Ich výrobky slúžia vo viacerých prominentných výrobných a výskumných spoločnostiach a ústavoch, medzi inými napríklad v CERN-e vo Švajčiarksku. Na Slovenskom trhu pôsobia už niekoľko desaťročí a sú držiteľmi viacerých prestížnych domácich, európskych i svetových ocenení.

Parametre

Druh tovaru:
Kniha
Autor:
Jaromír Jezný
Názov:
Konštruktéri života
Jazyk:
  • Slovenský
Počet strán:
119
Väzba:
Pevná s prebalom
Hmotnosť:
304 g
ISBN:
9788097122362
EAN:
9788097122362
Vydavateľstvo:
Alert