Jedálniček na chudnutie

Jedálniček na chudnutie

Odošleme najneskôr nasledujúci pracovný deň.

15,90 
DK-0830
Máme na sklade
+

Popis

V tejto knihe dostávate do rúk úplný návod, ako si vylepšíte svoj životný štýl. Žiadne teoretické omáčky. Konkrétne a presné kroky čo sa vám oplatí zrušiť a s čím začať. Autor vám navrhne režim, ktorý vedie k výsledkom. Nemusíte sa teda veľa učiť o výžive, stačí splniť inštrukcie v knihe. Okrem receptov na varenie tu nájdete aj sériu postupov, ktorými sa dlhšie udržíte pri „pevnej vôli“.

Autor knihy v minulosti schudol 35 kíl a svoj výsledok si udržiava už vyše 10 rokov.

2012 - 2014

Za tie roky si vytvoril vlastný jedálniček, ktorý vychádza z odporúčaní obezitológov. Je však prispôsobený tomu, čo sa dá kúpiť v bežnom hypermarkete. Keďže kníh o chudnutí a rôznych „diét“ sú plné knihkupectvá, spýtali sme sa Mira Veselého, prečo sa rozhodol napísať ďalšiu knihu. Hovorí:

Kúpte si celý balík kníh Mira Veselého za výhodnú cenu.

„10 rokov dostávam od rôznych ľudí rovnakú otázku. Čo teda mám jesť? Mnohým nie je jasné, ako zostaviť jedlá tak, aby sedeli živiny. Navyše ono to nie je ani pohodlné. Nikomu sa nechce rátať to z energetických tabuliek. A tak cesta menšieho odporu nakoniec človeka zvedie siahnuť po ďalšej nezmyselnej diéte.

Odborníci spravidla žiadne jedálničky nepublikujú. Každý človek má totiž iné potreby. Aj ja som sa dlho vyhýbal uverejniť nejaký návod, čo by čitatelia mali jesť. Nakoniec som si ale povedal, že to spravím. Sám sa už dávno stravujem trocha inak, než pred schudnutím. Má to výsledky.

V tejto knihe teda nájdete jedlá, ktoré sú vypočítané tak, aby väčšina ľudí pomaly chudla. Útla, či staršia žena si môže málinko ubrať, silný a výkonný muž si trocha pridá. Dôležité je, že v jedálničku sa snažím ukázať vám, ako kombinujem ingrediencie. Už od 22. dňa vás v knihe začnem lákať k tomu, aby ste si sami vybrali, na čo máte chuť. Tým sa za mesiac môžete reálne naučiť o svojich jedlách uvažovať. Už 31. deň si teda budete môcť sami navrhnúť tak, aby vám chutilo a zároveň aby to bolo vhodné a dokonca aj zdravé.

Moje jedlá nie sú vypočítané pomocou profesionálnych programov. Nezaručujem, že majú dokonale vyvážený príjem živín, vitamínov, minerálov a vlákniny. To sa totiž nedá zaručiť. No tieto jedlá sám už viac rokov denne jedávam. Veľmi podobne sa stravuje viacero ľudí, ktorých poznám. Sú zdraví, udržiavajú si skvelú postavu a sú spokojní. Berte preto tento jedálniček ako pohľad do kuchyne človeka, ktorý sa rozhodol vzdorovať jojo efektu.

Môj jedálniček sa nebude páčiť skúseným kuchárom a najmä gazdinám. Sú to totiž mimoriadne jednoduché jedlá. Príprava 5 až 15 minút. Často len tri či štyri ingrediencie a jedlo je na svete. Nie je to efektné. Ale šialene to šetrí čas.

Jedlo 2

Ako príklad si zoberte kvasnicovú pomazánku. Tú už radím k náročným jedlám, zabijete v kuchyni aj 20 minút.

Iným príkladom trocha náročnejšieho jedla je pečená makrela na grilovanej zelenine. Všetko sa spraví naraz v jednej rúre, samo.

Jedlo 1

V reštaurácii by sa to podávať nedalo. Ale ak máte doma minútky, tak raz vás to vyruší za 20 minút a druhý raz o ďalších 20 minút, to už je jedlo hotové. Sledujem teda, aby ste žili svoj život a neprekrútili varechami pol dňa. Navyše v jedálničku vám navrhujem opakovať. Ak si dnes uvaríte špagety, máte obed aj večeru. Možno aj na zajtra.

S takýmto prístupom sa v knihách od šéfkuchárov nestretnete. Tí môžu každé jedlo postaviť na efekt. Navrhnú vám pridať pol deci jelenieho vývaru, hrsť čučoriedok, čerstvé huby shitake a podobné ingrediencie. Ja som sa rozhodol stáť nohami na zemi. Je efektné odporúčať mango. Choďte ho ale kúpiť! Kus stojí viac, než celé bežné jedlo v mojom jedálničku aj so zeleninou. Navyše väčšinou kúpite ruletové mango. Proste hazard. Môžete prijať stávku, či celkom nezrelé po troch týždňoch buď takmer dozreje, alebo priamo zhnije. Takže v mojom jedálničku som takéto pasce pre čitateľov nastražiť nechcel.

Nakoniec ešte pár slov o tom, prečo väčšia časť knihy je text a nie recepty. Mám skúsenosť, že ak niekomu dám rozpis jedál, zvyčajne ho aj tak nedodržiava. Buď sa rozpis niekam stratí, alebo sa nájdu iné dôvody. Preto som sa rozhodol môj jedálniček dodávať hneď aj s mantinelmi. Ak totiž splníte všetkých 14 odporúčaní, uspejete. Sú to princípy, ktoré vám vytvoria podmienky na to, aby ste z nastúpenej cesty neuhli.

Zmeniť životný štýl je ťažké. Človeka to stále láka vrátiť sa do starých koľají. Do pohodlia. Je preto výhodné ak poznáte triky, ktoré vás budú držať na nepohodlnej ceste. Keď ňou prejdete, vytvoríte si tak nové koľaje. O to ľahšie sa vám po novej ceste začne ísť.“

Jedlo 1

O knihe napísali

ĽubicaTúto knihu som nielen čítala, ale kreslila som do nej aj ilustrácie. S Mirom sa poznám 5 rokov a riadim sa rovnakým životným štýlom. Mám o 12 kíl menej a pás o 10 centimetrov menší a to už asi 4 roky.

Aj keď som už štíhla, musím dodržiavať tento režim. Priznávam, doprajem si občas zopár výnimiek. No zvyčajne po pár dňoch zistím, že rifle sú tesnejšie a tak sa rýchlo vrátim k rozumnejšej strave.

Teraz už často pri jedle myslím na to, čo je mi vzácnejšie. Vyprážaný rezeň, alebo to, že si oblečim veľkosť S? Predtým som o tom takto neuvažovala. Faktom je, že keď som nosila veľkosť L, do kopca som šla veľmi ťažko. Jednoducho cítim sa zdravšia.

Ľubica Balentová, grafička www.lubicabalentova.sk

Táto kniha je úprimná a pravdivá. Je to pokračovanie úspešného príbehu Mira Veselého - človeka, ktorého si vážim, pretože hoci stále veľa študuje, pracuje trpezlivo bez veľkých rečí a nehľadá žiadne senzácie. Hľadá však cestu ako svoju skúsenosť odovzdať aj tým, ktorí o to stoja. Úprimne držím jemu aj vám palce!

Igor Bukovský, lekár a autor

Ambulancia klinickej výživy. www.akv.sk

Čítam tie recepty a iba krútim hlavou. Okrem toho, že sú tie recepty inovatívne, je to vtipné, ľahké čítanie a tie recepty sú chutné a voňavé už na papieri. Tú chuť a vôňu im dodávajú tie Mirove postrehy, poznámky, je to odžité, odskúšané, robené s láskou. Tie recepty sú chutné aj naozaj, dnes som si robila celozrnné špagety s prsiami, dala som všetky koreniny a ingrediencie ako sú v rozpise, nemalo to chybu. Polovicu na večeru som si pre istotu schovala, aby mi to niekto nezjedol :) Navyše tie recepty zohľadňujú aj pomer živín a energetický príjem.

Anna, Liptovský Mikuláš

2012 - 2014

Vyberte si z kníh Mira Veselého

Ukážky z knihy

Ukážka (jedalnicek-na-chudnutie-ukazka.pdf, 1,320 Kb) [Prevziať]

Parametre

Druh tovaru:
Kniha
Autor:
Miro Veselý
Názov:
Jedálniček na chudnutie
Jazyk:
  • Slovenský
Počet strán:
208
Väzba:
Brožovaná
Rozmer:
160x230 mm
Hmotnosť:
350 g
ISBN:
9788097163310
EAN:
9788097163310
Vydavateľstvo:
Miro Veselý - MIREX

Odporúčame aj