Abeceda úspešného podnikateľa

Abeceda úspešného podnikateľa

Odošleme najneskôr nasledujúci pracovný deň.

12,00 
DK-0783
Máme na sklade
+

Popis

Preverené postupy a profesionálne skúsenosti zakladateľa siete FRESH, najväčšieho slovenského veľkoobchodného a maloobchodného predajcu potravín

Kniha Miroslava Labaša je praktickým návodom, ktorý môže ktorýkoľvek manažér obchodnej firmy využiť na jej expanziu, zlepšenie jej organizácie a zvýšenie ziskov. Na jej stránkach sa dozviete:

  • Ako z pozície manažéra či majiteľa firmy správne zadávať ciele a ako ich zladiť s účelmi firmy tak, aby expandovala.
  • Ako správne delegovať post riaditeľa, ako vyberať vedúcich pracovníkov a na základe akých kritérií povyšovať zamestnancov.
  • Ako úspešne robiť nábor kvalitných ľudí, ako zabezpečovať dobré pracovné vzťahy a vysokú morálnu a etickú úroveň medzi všetkými pracovníkmi.
  • Ako vo veľkoobchode a maloobchode zabezpečiť správnu cenotvorbu, ktorá bude vašou konkurenčnou výhodou a bude priťahovať nových zákazníkov.
  • Ako robiť marketing s návratnosťou, ako a kde oslovovať nových zákazníkov a akým spôsobom zavádzať do firmy novinky a pilotné projekty.
  • Ako rozvrhnúť, riadiť a personálne obsadiť maloobchodnú predajňu tak, aby bola vysoko zisková a zákazníci sa do nej radi vracali.
  • Ako si pri práci manažéra uchrániť zdravie, brániť sa stresu a viesť šťastný osobný život.

Táto kniha nie je zbierkou teoretických úvah človeka, ktorý by svoju firmu riadil z veže zo slonoviny. Je súhrnom myšlienok slovenského manažéra, ktorý každú jej stranu zaplatil vlastnými skúsenosťami. Pokiaľ sa rozhodnete nastúpiť na vlastnú miliónovú cestu, je určená práve vám.

MIROSLAV LABAŠ (*1961, Košice) je zakladateľom, spolumajiteľom a konateľom spoločnosti Labaš, s.r.o., v súčasnosti najväčšieho domáceho veľkoobchodného a maloobchodného distribútora potravín na Slovensku.

Zastrešuje vyše 700 maloobchodných predajní vlastnej značky Fresh v rámci celého územia Slovenskej republiky, vo svojej sieti dodáva tovar približne 2700 aktívnym veľkoobchodným i maloobchodným zákazníkom a zamestnáva viac než 1000 zamestnancov, ktorí svojou prácou dodávajú čerstvé potraviny do tisícov slovenských firiem, reštaurácií a domácností.

Je absolventom Stredného odborného učilišťa spojov, žije v Košiciach a má štyri deti.

Pokiaľ sa chcete stať manažérom, nemusíte byť krajší, vzdelanejší, starší, mladší, atraktívnejší, skúsenejší ani bohatší ako ktokoľvek iný. Musíte však byť ochotný chcieť to naozaj, vytrvať a nezľaknúť sa prekážok. Platí totiž, že s veľkými cieľmi kráča ruka v ruke veľká zodpovednosť.

Takisto vidím, že v dnešných dobách je veľa ľudí presvedčených o tom, že sa ciele dosahovať nedajú a nádej na šťastný život už pominula. Kto sa však trochu pozornejšie poobzerá okolo seba, rýchlo zistí, že vôkol neho existuje mnoho príkladov toho, že úspech je dosiahnuteľný - stačí začať rozmýšľať trochu ináč.

Keď sa na svet dívate cez čierne okuliare a ste schopný na každej situácii vidieť len to najhoršie, skôr či neskôr vás to naozaj môže postihnúť. Ak teda sústavne bojujete so všetkými problémami a posielate hromy-blesky na spoločníkov, konkurentov a politikov, komu tým v skutočnosti škodíte?

Vaše podnikanie - ako aj život - bude mať presne takú podobu, akú mu vytvoríte. Myšlienka, že každý z nás je strojcom svojho šťastia, mi je veľmi blízka. Táto kniha vznikla práve preto, aby pomohla každému, kto má o to záujem, prevziať opraty svojho života do svojich rúk.

Parametre

Druh tovaru:
Kniha
Autor:
Miroslav Labaš
Názov:
Abeceda úspešného podnikateľa
Jazyk:
  • Slovenský
Počet strán:
123
Väzba:
Pevná s prebalom
Rozmer:
150x215 mm
Hmotnosť:
296 g
ISBN:
9788097122379
EAN:
9788097122379
Vydavateľstvo:
Alert